2019.07.25

Európai madármegfigyelő napok 2009.

madarmegfigyelo.jpgOktóber 04-én vasárnap délelőtt vett részt egyesületünk néhány tagja (4 fő) az Európai Madármegfigyelő Napok nevezetű rendezvényen. Bár kevesen voltunk, kissé szeles, de rendkívül jó időjárás kedvezett a madaraknak, és sok látnivaló volt. A megfigyelt madarak száma 150 példány volt ezek közül szokatlanul nagy számban figyelhettünk meg egerészölyveket, összesen 30 példányt.
Hétfő reggelre született meg a verseny eredménye, mely szerint Magyarország a helyszínek és a megfigyelt madarak számában ismét dobogós helyen végzett. 2. helyezettek lettünk a megfigyelt madarak számában (1. Oroszország, 2. Magyarország, 3. Finnország) 3. helyezettek lettünk a helyszínek számában (1. Oroszország, 2. Spanyolország, 3. Magyarország) 4. helyezettek lettünk a résztvevők számában (1. Spanyolország, 2. Oroszország, 3. Svájc) Magyarországon összesen 137 helyszínen, 393 résztvevő, 495453 madarat számlált.
Az összesítés szerint itthon a három leggyakrabban megfigyelt madarak a következők voltak:
1. seregély, 2. daru, 3. tőkés réce.