Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2022.04.25

Pályázati támogatás a Nemzeti Együttműködési Alap által

Egyesületünk működési támogatást nyert a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. (fejezetet irányító szerv: Miniszterelnökség) által kiírt, a Nemzeti Együttműködési Alapból támogatott "Helyi és területi hatókörű civil szervezetek egyszerűsített támogatása 2021." (NEAG-KP-1-2021) pályázatán. Az elnyert támogatási összeget az alábbi tevékenységeink finanszírozására fordítottuk:
 
Turistakalauz a Hernád menti Tátorján tanösvényhez
 
279194297_4711697485606396_304619621387969508_n.jpgEgyesületünk egyik kiemelt célkitűzése a Hernád folyó mentén Alsódobsza-Szentistvánbaksa-Megyaszó kül- illetve belterületét érintő Tátorján-tanösvény üzemeltetése. Mivel a kihelyezett információs táblák gyakran áldozatul estek a rongálásoknak, ezért egy zsebben könnyen tárolható, A/5-ös méretű, 32 oldalas kiadvány elkészítése mellett döntöttünk.
A színes, rengeteg fotóval ellátott füzetecske, a nagyobb állomások mellett az élővilág bemutatására is nagy hangsúlyt fektet.
 
 
Madárodúk készítése az odúlakó madarak védelmében
 
Az eddig üzemeltetett néhány darab odú mellé a pályázati forrásból vásárolt faanyagból, gyermekek bevonásával több tucat  odú került legyártásra. Az előírásoknak megfelelő A, B, C, D típusú odúkban a későbbiek során cinkék, verebek, házi rozsdafarkú, búbosbanka, seregély és egyéb madárfajok lelnek majd fészkelő helyre.
 
Működéshez szükséges adminisztrációs díj
 
A pályázati forrásból sikerült továbbá fedeznünk a könyvelési költségek számottevő részét, ami jelentős kiadástól mentesítette szűkös költségvetésünket.
 
A fenti tevékenységek 300.000 Ft-os támogatásból valósultak meg.
 
nea_me_bga.png