2019.07.17

Kántálás 2007.

A egyesületünk tagjai immár másodszor törték meg ének és muzsikaszóval szentestei utcák csendjét. Barátaikkal kiegészülve a templomi istentisztelet után a falu házait sorra meglátogatva hirdették és dicsőítették Krisztus születését. Néhány karácsonyi dal eléneklése után- melyet furulya ékaracsony-disz.jpgs harmonika szó kísért- a ház lakói iránti jókívánságok felsorolása következett, verses formában. A gazdák és gazdasszonyok kivétel nélkül mind, rövid vendégségre invitálták a didergő legényeket és leányokat. A frissítők és sütemények elfogyasztása után, a csapat tovább látogatta a deres utcák szépen feldíszített házait. Az esetleges adományokat az egyház javára ajánlották fel. A kántálás a hosszas beszélgetések, a jó társaságban eltöltött lopva rohanó idő miatt, egészen hajnal egyig húzódott, amikor is a maroknyi csapat az utolsó háznál is kihirdette Jézus születésének napját.