2019.07.17

Szakmai nap 2008.

szakmainap.jpgA Szakmai napot szervezett egyesületünk az alsódobszai kultúrteremben, amit Bereczky Attila köszöntője nyitotta meg, majd Bűdi Károly polgármester néhány gondolatát hallhattuk.

A program továbbá a következőképen alakult:

Szentgyörgyi Péter: (Gazdasági Igazgatóhelyettes- Aggteleki nemzeti Park Igazgatóság)

-A Természetvédelem aktuális helyzete Magyarországon, és az Aggteleki Nemzeti Park (ANP) működési területén

Firmánszky Gábor: (Tájegységvezető ANP - Zempléni Tájvédelmi Körzet, titkár Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Zempléni helyi csoport)

-A Zempléni-hegység természeti értékei, gyakorlati természetvédelem, Az MME Zempléni helyi csoportjának a bemutatása

Bereczky Attila- Danyikó Zoltán- Dobai Ádám: (ATE vezetősége)

-Az ATE célkitűzései, programjai, tevékenységek bemutatása

Vass-Nógrádi Béla: (Református lelkipásztor)

-A hit, és a vallás szerepe életünkben, és kultúránkban

Kmetty Zsolt: (Ügyvezető Vidám Vidra Vízi tábor Nagykinizs)

-Turisztikai, és sportolási lehetőségek a Hernád völgyében

Árvay László: (Kistérségi munkatárs- Szerencsi Többcélú Kistérségi Társulás)

-A Szerencsi kistérség helyzete, fejlesztési lehetőségek

Zabán László (népzenész)

-Népi hangszerek, és a népzene

Holopcev Péter (történész)

-A Turizmus, és egyesületek kialakulása Magyarországon

Végül néhány perc kötetlen beszélgetéssel zárult a rendezvény, mialatt mindenki megbeszélhette a másikkal frissen szerzett információit. Remélhetőleg egy év múlva újra találkozunk esetleg még többen!