2019.08.21

Szakmai nap 2010

Idei szakmai napunkat 2010 február 6-án, a szokottól eltérően Szentistvánbaksán rendeztük meg, ezzel is népszerűsítve a környék értékeit, s egyesületünk tevékenységét. A rendezvényt a Harmonia Nostra Kórus által előadott, Üzenet a kék bolygónak című zenés darabja nyitotta meg. Rontó István Szentistvánbaksa polgármester köszöntő szavait követően pedig sor került a szakmai előadásokra:

Nagy Dezső (Ökológiai Intézet) - A Hernád völgyének tájhasználata

Hoitsy György: (Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei halászati felügyelő) - A Hernád folyó halfaunája

Bereczky Attila- Danyikó Zoltán- Dobai Ádám ( ATE vezetősége) - Az ATE 2009-es tevékenységének bemutatása

A szakmai nap közepén tartott szünet alatt a jelenlevők kemencében sült kenyérlángossal csillapíthatták étvágyukat, hozzá különféle helyi italokat fogyasztva.

Ifj. Babos András: - Szentistvánbaksa bemutatása, és története

Géczi István (Abaúj Zemplén Értékeiért Közhasznú Egyesület AZERTKE) - Az AZERTKE tevékenységének bemutatása

Kerekes Sándor (Orgonaművész) - Az orgona kialakulása, és története

Németh Bertalan: - Gazdálkodás védett területen