2019.07.13

IV. Nyári túra, és egyesületi nap 2011.

nyaritura.jpgA Tátorján tanösvény, és egyesületünk 4-ik évfordulója alkalmából rendeztük meg a nyári túrát, és a délutáni programokkal egybekötött egyesületi napot, melyen mintegy 50 fő vett részt. Alsódobsza református templomát, és a falu történetét mutatta be Nagy Béla gondnok. A túra folyamán mindenki megtekinthette a borospincéket, az Ó Hernádot, a Tátorjános Természetvédelmi területet. Délben a Szentistvánbaksai Református templom hűvös falai között hallhattunk előadást a falu és a környék történetéről Babos Andrástól, majd a falunap fogatagában vegyülhettünk el, illetve mindenki ihatott frissítőket a nyitva lévő vendéglátó egységekben. A Baksa halom megtekintése után Csáki Barnabás polgármester pincéjében (Megyaszó pincefalu) felejthetetlen borkóstoló volt. Délután 18.00 óra tájban érkezett meg a fáradt túrázók tömege a Gőce-lakhoz, ahol babgulyás, büfé állt rendelkezésére mindenkinek. Íjászkodási, kötéltechnikai tudását bárki kipróbálhatta a felállított pályákon. Este 20:00 körül a Tátorján Rock együttes szórakoztatta, és perdítette táncra a résztvevőket, akik a későbbiek folyamán kipróbálhatták hangszeres és énektudásukat. A Szikszói tűzijátékot páholyból tekinthettük meg, majd a hajnal vetett véget a mulatozásnak. Köszönjük egyesületi tagjaink fáradhatatlan munkáját, szervezését, Bűdi Károly és Csáki Barnabás polgármesterek segítségét, akik hozzájárultak egyesületi napunk lebonyolításához!