2019.07.13

Téli túra 2013.

20150207_112452.jpgJanuár 19-én indult útnak, kellemes téli hóesésben 23 fő. Helyi lakosokon kívül az alábbi településekről jöttek túrázóink: Tiszaújváros, Nagykinizs, Nyíregyháza, Szerencs, Tarcal, Ond, Mád, Taktaharkány, Miskolc. A Református templom megtekintése után az Alsódobszai pincéknél töltötték fel magukat túrázóink forró védőitallal, majd láttak neki a túrának. A túra útvonalának a negyedénél egy véletlen csúszás miatt egyik túrázónk csuklótörést szenvedett, melyet elsősegélyben jártas túravezetőink stabilizáltak, készenlétben álló tagjaink pedig sikeresen végrehajtották mentését a rendkívül rossz terepviszonyok mellett. Szerencsére a baleset nem szegte senki kedvét a tovább haladástól. Délután 15.30 kor érkezett vissza a társaság Alsódobszára, ahol az egyesületi tagok lángossal és forró itallal várták a fáradt túrázókat. Köszönjük a téli túránkhoz adott felajánlásokat Nagy Bélának és Danyikó Andrásnak!