2019.07.13

XIII. Kocsonyafesztivál 2013.

kocsonya.jpgEgyesületünk február 22-24. között a XIII. Kocsonyafesztivál területén felállított Zöld Sátorban kapott helyet, ahol a zord időjárás ellenére több százan ismerhették meg az egyesület tevékenységeit, a Tátorjános tanösvényt, a Hernád folyó természeti értékeit, valamint a bükki Bányász-barlang kutatásának eredményeit. A gyerekeket képkirakóval, különféle madár, növény és emlős fajismereti játékokkal vártuk. Természetismereti TOTO kitöltői között kisorsoltunk 1-1 tanösvényi túrát, overallos barlangtúrát, sziklamászó túrát a Zemplénben illetve egy hétvégi kenutúrát a Hernád folyón.
A nyerteseket e-mailben értesítjük. Gratulálunk nekik!

Aki az előadásokat is figyelemmel követte, az Sűrű Pétertől megtudhatta milyen eredményekkel járt eddig a bükki Bányász-barlang kutatása és mi várható a jövőbeni feltárások alkalmával. Bereczky Attila pedig az egyházi épületekben található gyöngybaglyokról és denevérekről, valamint a Hernád folyó természeti értékeiről tartott bemutatót.

Köszönjük a színvonalas szervezést a Zöld kapcsolat Egyesületnek!