2019.07.13

Ismeretterjesztő táblák a tanösvényen 2014.

2..jpgJúlius 14-18 között kerültek kihelyezésre az elkészült tanösvénytáblák. A hét helyszínre terepjáró segítségével sikerült elszállítani az tartóoszlopokat és táblákat. Gyakran látogatott helyekre (Alsódobsza, Szentistvánbaksa, Megyaszó pincefalu) faoszlopokat kerettel, a többi helyre lefestett beton szőlőoszlopokat helyeztünk ki. A faoszlopok elkészítését Danyikó András asztalos tagtársunk vállalta társadalmi munkában, melyet ezúton is köszönünk. Köszönjük a Zöld Akció Egyesületnek, hogy a táblák grafikai előállításának költségét vállalta. A táblák kihelyezését nyári gyakorlatukat egyesületünknél végző 2 fő természetvédelmi mérnök szakos hallgató segítette. A táblák részletesen bemutatják mind a 7 helyszín jellegzetes természeti képződményeit, növény és állatvilágát, ismerteti a tanösvény útvonalát.

A táblák megtekinthetők a képgalériánkban is az Ismeretterjesztő és egyébb kiadványaik almenüben.

A mappában található képek előnézete Tanösvény táblák kihelyezés 2014.