2019.08.21

Halak napja 2017

A halak napja, és a víz világnapja alkalmából tartottak előadást egyesületünk tagjai az Alsódobszai általános iskolai tanulóknak, és óvodásoknak, melyet nagy érdeklődés, és kíváncsiság fogadott.
A Hernád folyó bemutatása után leggyakoribb, a Hernádban is előforduló halaink bemutatása következett, majd 17 halfajt (10 5.jpgőshonos, 7 nem őshonos+3 színváltozat) élőben, akváriumban tekinthettek meg a gyerekek. A kevésbé érzékeny halakat kézbe is vehették "simogathatták" mindenki örömére. A tízlábú rákok alaktani jellemzőit egy ameikai vörös rákon mutattuk be, akit szintén kézbe vehettek.
Az óvodások halas színezőt, harcsás matricát, az iskolások év hala naptárat, őshonos, nem őshonos fajokat bemutató matricát kaptak ajándékba. Felhívtuk a figyelmüket halaink érzékenységére, védelmükre, egyedülálló Hernád folyónk jelentőségére, közelségére.

Ízelítőül néhány kép a képgalériában, további fotók facebook oldalunkon.

A mappában található képek előnézete Halak napja 2017