2019.09.12

Szakmai nap 2019.

2019. február 16-án tartottuk meg szakmai napunkat 50 fő részvételével. Alsódobszán kívül sok helyről érkeztek hallgatók, előadók egyaránt az alábbi településekről: Miskolc, Sajóvámos, Szikszó, Megyaszó, Felsőzsolca, Szentistvánbaksa, Sárospatak, Abaújszántó, Golop, Tiszaladány, Taktaharkány, Nyíregyháza. Bűdi Károly polgármester Úr nyitotta meg a rendezvényt, és köszöntötte a megjelenteket.

Ezt követte Bo52100137_1861514563958050_5815031555780771840_o.jpggáth Levente gitárjátéka. Az első előadás a kicsiket is lekötötte, hiszen élő felvételeket láthattunk kedvelt nagy ragadozóinkról, farkasról, medvéről, hiúzról, és képet kaphattunk hazai elterjedésükről, melyet Lontay László természetvédelmi őr mutatott be. Szerencsi Árpád búvároktató a víz alatti világ szépségibe kalauzolta a megjelenteket. Bernadett nővér a Ferencesség szolgálatait mutatta be, és énekeltette meg a megjelenteket. Nagyon érdekes előadás volt Farkas Józseftől, aki bemutatta a Tátorján egykori elterjedését. A nap folyamán megtekinthettük az Alsódobsza a múltban fotókiállítást, és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Zempléni helyi csoportjának a standját. Ebédszünetben a helyi kézműves finomságokon túl a főétel tárcsás hús, kolbász, virsli volt. A délutáni szekció ismét zenével indult, Bereczky Ágnes harsona játékával. Zenés videó összeállítással megtekinthettük az egyesület 2018 as tevékenységét, majd Béres János mutatta be leggyakrabban előforduló gombáinkat. Az utolsó előadást Szopkó Róbert tartotta, aki a 10-es honvédek harcait mutatta be az első világháborúban. A nagyszerű előadás sorozat baráti beszélgetéssel zárult. Köszönjük az előadók önzetlen segítségét, a helyiek által készített finomságokat, és mindenki segítségét a szervezésben. Jövőre találkozunk ugyanitt!

Ízelítőül néhány kép a képgalériában, további fotók facebook oldalunkon.

A mappában található képek előnézete Szakmai nap 2019.