2020.01.11

XII. Magyar Denevérvédelmi Konferencia

Október 25-27. köz7..jpgött rendezte meg egyesületünk a XII. Magyar Denevérvédelmi Konferenciát, Alsódobszán a Gőce-lakban, ahol összesen mintegy 50 fő vett részt Soprontól Sátoraljaújhelyig az ország különböző részeiről, valamint Erdélyből. Civil Szervezetek, Egyesületek, Nemzeti Park Igazgatóságok, Agrárminisztérium képviselőin túl magánemberek, érdeklődők is képviselték magukat. A Péntek délutáni regisztrációt követően a Tátorján tanösvényen legszebb részén tartottunk egy rövid túrát, majd pincelátogatás következett az alsódobszai pincesoron. Este tárcsás sütögetés, majd külföldi szakmai úti beszámolók és kötetlen beszélgetés zárta az estét. Szombaton reggeli után egyesületünk elnöke Bereczky Attila köszöntötte a megjelenteket, majd a zenés megnyitó után Dobrosi Dénes társszervezőnk vezényelte le a napot levezető elnökként. 14 előadás hangzott el a nap folyamán, közben a szünetekben helyileg készített kézműves denevéres süteményeket kóstolhattak a jelenlévők. A késő délutáni poszterbemutatók után szürkemarha-pörköltet ehettek a megjelentek, melynek hús részét a Tiszatáj Közalapítvány biztosította, amelyet ezúton is köszönünk. Este Bűdi Károly polgármester Úr is köszöntötte a megjelenteket.Az esti kerekasztal m16..jpgegbeszélésen komoly szakmai javaslatok tanácsok hangzottak el épületlakó kolóniák védelméről, barlangi lezárásokról, NBMR, Adatgyűjtések tapasztalatai témakörben, itt megtisztelt jelenlétével az Agrárminisztériumtól Gazda Attila aki meghallgatta javaslatainkat. Az este zárásaként helyi és környékbeli zenészekből ideiglenesen összeállt Szom Bat Esti Rockzenekar szórakoztatta a jelenlévőket. Vasárnap akik még maradtak az Istentisztelet után a templomban hallhattak érdekes előadást a denevérekről, melyet Dobrosi Dénes tartott meg. Köszönjük a segítséget önkéntes szervezőinknek, a résztvevőknek a megtisztelő jelenlétet. Úgy érezzük semmiben se volt hiány, és minden részvevő egy felejthetetlen élménnyel térhetett haza.

Ízelítőül néhány kép a képgalériában, további fotók facebook oldalunkon.

A mappában található képek előnézete XII. Magyar Denevérvédelmi Konferencia 2019.